• sztandar
  • wejscie
  • wejscie2

Ignacy Łukasiewicz


 Ignacy Łukasiewicz
(1822-1882)

Aptekarz, wynalazca lampy naftowej. Założył pierwszą na świecie kopalnię ropy naftowej. Był posłem do galicyjskiego Sejmu Krajowego.


Menu Główne

Wizytówka szkoły

 


Położenie

 

Zwykle najbliższe staje się to, co mamy w zasięgu wzroku. Bliskie, a przestaje być dostrzegane... Warto zmienić wtedy kąt patrzenia i na nowo docenić to, co jest. Budynek naszej szkoły jest  oddzielony od ulicy Ignacego Łukasiewicza pasem zieleni – innej, w zależności od pory roku. Wiosną ta zieleń eksploduje, latem się uspokaja i wycisza, jesienią zamienia w szelest żółci, czerwieni i brązu, a zimą staje się biała, choć czasami tylko rozbielona... Możemy cieszyć się komfortem przebywania w ciszy i koić oczy barwami natury. To prawda, że droga do szkoły pnie się lekko pod górę, ale dzięki temu widok z jej okien jest wyjątkowo rozległy. Ponad zabudowaniami widać Beskidy, a trasa w kierunku Bielska - Białej tuż, tuż, choć ukryta za drzewami.

                 

 Budynek

Główny budynek, otoczony roślinnością, jest dwupiętrowy. Znajdują się w nim sale lekcyjne, świetlica, biblioteka, kuchnia, a także gabinet dyrektora, sekretariat oraz pokój nauczycielski. Łączy się on z salą gimnastyczną oraz halą sportową z trybunami i przestronnym zapleczem. Teren przyszkolny to również plac rekreacyjny i boiska. Doskonałym uzupełnieniem bazy szkoły jest położony w sąsiedztwie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Uczniowie korzystają z jego bieżni i boisk, a także basenu i lodowiska.

 

 


You are here: