• sztandar
  • wejscie
  • wejscie2

Ignacy Łukasiewicz


 Ignacy Łukasiewicz
(1822-1882)

Aptekarz, wynalazca lampy naftowej. Założył pierwszą na świecie kopalnię ropy naftowej. Był posłem do galicyjskiego Sejmu Krajowego.


Menu Główne

Szkoły partnerskie

 
             
               
               
               
               
               
               
               
             
               
               

Ignacy Łukasiewicz z wizytą w Gniewinie


Współczesny świat nadal potrzebuje marzycieli i idealistów potrafiących konsekwentnie i wytrwale dążyć do celu. Jednym z nich był kiedyś Ignacy Łukasiewicz, człowiek ceniony nie tylko za osiągnięcia naukowe, ale także za patriotyzm oraz dobroć. Jest on patronem Gimnazjum Publicznego nr 3 w Czechowicach – Dziedzicach.

Rozwijanie pasji, odkrywanie talentów, bezinteresowna pomoc potrzebującym, kreatywność, umiejętność sprostania wymaganiom epoki to wartości, którymi się kierował. Ich ponadczasowy, uniwersalny charakter potwierdza fakt, iż został wybrany patronem kolejnej szkoły - gimnazjum w Gniewinie. Uroczyste nadanie imienia i przyjęcie sztandaru odbyło się 9 stycznia 2015 r.

Czytaj więcej: Ignacy Łukasiewicz z wizytą w Gniewinie

Gniewino

Nasza szkoła nawiązała współpracę z Samorządowym Gimnazjum w

Gniewinie. Połączył nas wspólny patron– Ignacy Łukasiewicz. Wzięliśmy udział w uroczystości nadania imienia i przekazania sztandaru tej placówce.

Skład delegacji stanowili uczniowie, którzy biorą udział w Lidze Naukowej, realizujący projekt z kategorii „Marketing miejsc, czyli swoje chwalimy!”. Byli to: Klaudia Pacyga, Klaudia Paluch i Szymon Moryto – poczet sztandarowy oraz Jakub Mazurczyk. Opiekę sprawowały panie Małgorzata Brosz i Joanna Gazda – Niemczyk.

Czytaj więcej: Gniewino

You are here: