• sztandar
  • wejscie
  • wejscie2

Ignacy Łukasiewicz


 Ignacy Łukasiewicz
(1822-1882)

Aptekarz, wynalazca lampy naftowej. Założył pierwszą na świecie kopalnię ropy naftowej. Był posłem do galicyjskiego Sejmu Krajowego.


Menu Główne

Szkoły partnerskie

 
             
               
               
               
               
               
               
               
             
             
               

X sesja

W dniach 23 i 24 września w Krośnie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. I. Łukasiewicza odbyła się X jubileuszowa Sesja Szkół im. Ignacego Łukasiewicza pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna, Podkarpackiego Kuratora Oświatyoraz Stowarzyszenia Inżynierów Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego. Uroczystość uświetnili m.in. Sekretarz Generalny Stowarzyszenia Inżynierów Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego, dr Stanisław Szafran - Poseł na Sejm Rzeczpospolitej, Małgorzata Szybiak - asystentka Elżbiety Łukacijewskiej - posła do Parlamentu Europejskiego, Wicekurator Podkarpacki Antoni Wydrodr Ewa Lipińska - Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska iGrażyna Gregorczyk - Naczelnik Wydziału Edukacji w Krośnie.

Czytaj więcej: X sesja

Odpowiedż ze szkoły w Krośnie

Dzień dobry!

 

Jesteśmy uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie i piszemy w odpowiedzi na Wasz list.

 

Nasza szkoła szczyci się bogatą tradycją – niedawno obchodziliśmy 67-lecie istnienia. Ignacy Łukasiewicz jest naszym patronem nie tylko z nazwy – staramy się upamiętnić go w różnoraki sposób. Co roku obchodzimy Dzień Patrona w dniu 4 grudnia – Barbórka. Jest to nie tylko Dzień Patrona , ale również święto szkoły, ponieważ jesteśmy szkołą o tradycjach naftowo-górniczych.

Czytaj więcej: Odpowiedż ze szkoły w Krośnie

O szkole

O szkole

Szkoła posiada już 65-letnią tradycję kształcenia. Jej patronem jest Ignacy Łukasiewicz „ojciec polskiego i światowego przemysłu naftowego”. Jest tojedyna placówka w Polsce kształcąca w kierunkach naftowo-gazowniczych, gwarantujących zdobycie cenionego zawodu dającego pracę. Szkoła objęta jest opieką Fundacji PGNiG im. I. Łukasiewicza.

„NAFTÓWKA” proponuje w ramach LO, Technikum i ZSZ następujące kierunki:
VI Liceum Ogólnokształcące:
ratowniczo-obronny · sportowy – piłka nożna

Technikum nr 4:
technik logistyk · technik wiertnik · technik górnictwa odkrywkowego · technik geolog · technik górnictwa otworowego · technik gazownictwa

Zasadnicza Szkoła Zawodowa:
wiertacz · ślusarz · górnik eksploatacji otworowej

Czytaj więcej: O szkole

You are here: